LAKIERNIK SAMOCHODOWY WARSZAWA CENNIK

Nawet mimo wyjątkowej dbałości o dobry stan auta mogą zdarzyć się uszkodzenia jego lakieru. Zimą pojazd narażony jest na działanie niskich temperatur, opadów atmosferycznych, grud soli lub błota pośniegowego; wiosna i lato to zaś okres intensywnych promieni słonecznych, przyklejających się do karoserii owadów oraz działania ptasich odchodów. Dodatkowo korozja lub odbijające się od powłoki kamienie – wszystkie te czynniki mogą powodować powstawanie uszkodzeń. Czym zakleić dziurę w karoserii? Czy można zrobić to na własną rękę, czy lepiej jest skorzystać z zakładu blacharsko-lakierniczego?

Dziury w karoserii. Jak sobie z nimi poradzić?

Istnieją domowe sposoby na poradzenie sobie z problemem dziur w karoserii. O ile w przypadku usunięcia drobnych odprysków lub rys można użyć np. papieru ściernego o granulacji 1200 (lub drobniejszego) oraz benzyny ekstrakcyjnej. Najpierw należy usunąć uszkodzony lakier, starannie wyczyścić odprysk i odtłuścić naprawione miejsce. Taka naprawa wiąże się jednak z poświęceniem dużej ilości czasu, a niekiedy nawet znacznie wyższymi kosztami. Jeżeli na karoserii pojawią się jednak poważniejsze ubytki (np. korozja), konieczne jest użycie specjalistycznych materiałów, takich jak np. podkładów antykorozyjnych, wypełniaczy czy innych specyfików. Jest to jednak bardzo czasochłonne; ponadto wymaga kolejnego potraktowania powierzchni papierem ściernym i dobrania odpowiedniego koloru lakieru.

Blacharstwo Warszawa – usługi blacharsko-lakiernicze

Czy ze szpecącymi dziurami w karoserii można poradzić sobie we własnym zakresie? Owszem, można, ale nie jest to łatwe zadanie. Niektóre lekkie naprawy blacharskie są możliwe do wykonania, ale w przypadku poważniejszych uszkodzeń potrzebna jest fachowa pomoc oraz specjalistyczne narzędzia. Naprawa karoserii lub korozji może też wiązać się z wyższymi kosztami i ryzykiem, że jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, a problem powróci za kilka tygodni. To także czasochłonna i męcząca sprawa – lepiej, gdy zajmie się tym blacharstwo Warszawa. Specjaliści kompleksowo zajmą się autem, załatają wszystkie dziury w karoserii i zadbają o piękny wygląd lakieru.