Praktycznie każdy sprzedawca auta używanego twierdzi, że jego pojazd nie uczestniczył w żadnym wypadku. Warto jednak sprawdzić czy taka osoba nie mija się z prawdą. Jak to zrobić?

car-1360121_1280

Jak sprawdzić czy auto nie uczestniczyło w wypadku?

W samochodach bezwypadkowych szczeliny pomiędzy elementami karoserii będą równe. Poza tym, należy dokładnie oglądnąć pojazd pod kątem śladów malowania. Oprócz tego, pas przedni maski nie może być lakierowany, ani poddawany innym naprawom. Bezwypadkowy samochód powinien mieć proste wzmocnienia pod zderzakiem oraz pozbawione śladów spawania. Potencjalnego kupca muszą zaniepokoić różne spawy oraz złącza niewykonane przez producenta (biorąc pod uwagę podłogę samochodu). Warto zwrócić uwagę na szyby, które powinny posiadać ten sam numer (albo ewentualnie różnić się od siebie tylko o jedną cyfrę) i pochodzić od tego samego producenta. Klienta powinny zaniepokoić również takie aspekty jak nierównomiernie „ścięty” bieżnik, ślady spawów i łączeń na podłużnicach, niefabryczne reflektory czy łuszczący się lakier bezbarwny.

Pomoże dobry lakiernik

Nie zaszkodzi wybrać się na oglądanie danego auta z dobrej jakości lakiernikiem, który posiada nie tylko wiedzę, ale też odpowiednie urządzenia (jak choćby profesjonalny miernik grubości powłoki lakierniczej). Dzięki temu łatwiej jest ocenić czy auto było bezwypadkowe.